Sinüs Kaldırma

Home / Sinüs Kaldırma
Sinüs Kaldırma
  • Sinüs lifting aslında sinüsün zar duvarının istenen pozisyona getirilmesidir. Membran, sinüsün içini çevreleyen duvar. Sinüs lifting operasyonu hastanın isteğine göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Sıradan bir diş hekimi koltuğunda halledilen bu cerrahi prosedür şu şekilde gerçekleşir. Ağız içinden açılan yaklaşık 2 mm’lik bir pencereden sinüs duvarına erişim sağlanır. Sinüs zarı bu aşamada istenilen pozisyona getirilir ve boşluk kemik tozu ve grefti ile doldurulur. Bu sayede implant tedavisinin uygulanacağı yerdeki kemik eksikliği giderilir ve hasta daha düzgün sesler çıkarmaya başlar. Delik hekiminiz tarafından dikilir ve tedavi edilir.

  • Sinüs prolapsusu sonucu mevcut kemik miktarı implant vidasını sabitlemek için yeterli ise implant aynı anda uygulanabilir. Ancak bazı durumlarda kemik kaybı implantın yerleştirilemeyeceği kadar fazladır. Bu gibi durumlarda önce sinüs lift yapılır. Kemik oluşumu için beklenir (yaklaşık 6 ay). Daha sonra implant uygulanır.

  • Sinüs lifting operasyonundan sonra ilk kural iki saat boyunca yemek, içmek ya da benzeri herhangi bir eylemde bulunmak kesinlikle yasaktır. İkinci kural ise 24 saat boyunca yeme ve içmeden kaçınmak yani tedavinin gerçekleştiği bölge ile yemek yemekten kaçınmaktır. Sinüs lift işleminden sonra hastaların dikkat etmesi gereken son şey burun temizliğidir. Burun temizliği sırasında baskı uygulanmayacak ve hapşırma sırasında ağız mutlaka açık tutulacaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamadan hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Açık sinüs nedir?
    Açık sinüs, sinüs boşluğunu açık bir şekilde erişilebilir hale getirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Bu yöntemde cerrah, çene kemiğindeki implant bölgesinden açık bir kesi yaparak sinüs boşluğuna erişir. Daha sonra sinüs boşluğunu yükseltmek için kullanılacak bir kemik grefti veya dolgu maddesi yerleştirilir. Açık sinüs operasyonunda cerrahın doğrudan bir görüş alanı vardır ve bu da ayrıntılı değerlendirme ve kontrole olanak tanır. Bu yöntem daha fazla cerrahi invazyon gerektirir, bu nedenle iyileşme süresi daha uzun olabilir.Kapalı Sinüs Nedir?
    Kapalı sinüs lifting, sinüs boşluğuna endoskopik olarak erişilerek gerçekleştirilen bir sinüs lifting yöntemidir. Bu yöntemde cerrah çene kemiği üzerinde küçük bir kesi yapmaz. Bunun yerine, implant bölgesinde bir pilot delik açar ve sinüs boşluğuna ince bir endoskop yerleştirir. Endoskopik görüntüleme ile sinüs tabanı kaldırılmadan sinüs boşluğuna bir greft veya dolgu maddesi yerleştirilir. Kapalı sinüs cerrahisinde, daha az cerrahi invazyon olduğu için iyileşme süreci genellikle daha hızlıdır.
İşlem Süresi : 10 Gün
Anestezi Yöntemi: Lokal
İşe Dönüş: Hemen
Sonuçların Kalıcılığı: 5 Yıl

Bunlar doktorlarımız tarafından kolayca çözülebilecek ve mükemmel sonuçlar alınabilecek sorunlardır!