Ortodonti

Home / Ortodonti
Ortodonti
  • Ortodontik tedaviler, diş hekimliği eğitimi sürecinde en az 4 yıllık ortodonti uzmanlığı ile gerçekleştirilir. Ortodontik bozukluklar ve tedaviler konusunda eğitim almış kişiler tarafından ortodontik bozukluklar ve tedaviler gerçekleştirilir. 5 yıllık Diş Hekimliği eğitiminin ardından 4 yıllık ortodonti uzmanlığı yapılarak doktora programı gerçekleştirilir. Ayrıca güncel sınavlarda başarılı olan kişiler ortodontist olarak hizmet vermektedir.

  • Ortodonti uzmanı ve tedavisi her yaş grubu için uygulanabilir bir tedavi türüdür. Önemli olan diş bozukluğunun nasıl olduğu ve hangi aşamada olduğudur. Eğer mevcut bozukluk sadece dişsel ise her yaşta tedavi edilebilir. Ancak iskelet sistemi ile ilgili bir problem varsa hastanın ergenlik dönemini geçmesi beklenir.Yetişkinlik döneminde ise iskelet problemleri nedeniyle cerrahi operasyonların tedaviye eşlik etmesi planlanır. Çapraşık dişler için bazı tel materyaller kullanılır. Ayrıca dişlerin dizilimi ile ilgili sorun yaşayan hastalarda günümüzde en büyük sorun diş tellerinin görünüm açısından estetik olmamasıdır. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte şeffaf görünmez tellerin oluşturulması ile hastalar için büyük bir avantajdır.
  • Ortodontik tedaviye erken başlarsanız standartlarınız uyarlanır; ortodontik tedaviye geç başlarsanız standartları yüzünüze uyarlamak zorunda kalırsınız. 7 yaş civarında diş hekiminizin kontrolü altında olmanız daha avantajlı olacaktır. Çocukların gelişimine ve diş sürme zamanına göre değişir. Unutmayın ki çocuğunuz bu tedaviyi kendisi istemeli ve öz bakımını yapabilecek kapasitede olmalıdır. Çapraşık diş görünümü onun bu tedaviyi istemesini ve tedavi sürecine daha kolay adapte olmasını sağlayacaktır. Erken başlamak her zaman tercih edilir. Ancak her yaşta tedavi olabilirsiniz. Bazen ortodontik tedavi implantlara yer açmak için de uygulanabilir. Bu nedenle 50 yaşında bile uygulama yapılabilir.
  • Ortodontik tedavi sonrası tekrar bozulmasını kimse istemez. Bunun için önlemler alınır. Sonunda içeriden ince bir tel ve üst kısımda kullanabileceğiniz şeffaf plaklar veya özel apareyler ile tedavi sona erer.
İşlem Süresi : 10 Gün
Anestezi Yöntemi: Lokal
İşe Dönüş: Hemen
Sonuçların Kalıcılığı: 5 Yıl

Diş sağlığınızı önemsiyorsanız, doğru adrestesiniz.